Łódź – czy warto otworzyć biuro w tym mieście? Realia gospodarcze Łodzi.

Łódź – czy warto otworzyć biuro w tym mieście? Realia gospodarcze Łodzi.

Łódź to miasto, które w latach 2000 mocno dotknął kryzys emigracyjny. Dziś wydaje się, że miasto to otrząsnęło się po kryzysowych latach i podnosi się niczym feniks z popiołów. Jakie są obecne realia gospodarcze Łodzi? Czy warto otworzyć biuro w tym mieście i jakie branże decydują się na to najczęściej? Sprawdźmy!

Łódź – miasto w centrum Polski i Europy

Łódź to miasto położone w samym sercu Polski – na skrzyżowaniu ważnych europejskich szlaków transportowych i doskonale skomunikowane z innymi dużymi miastami kraju. Polska jak wiadomo, jest krajem Europy Centralnej, tak więc patrząc na Łódź w szerszej perspektywie, możemy uznać, że miasto to leży w centralnej części Starego Kontynentu. Takie położenie stwarza ogromne możliwości – nie bez powodu znajdziemy tu siedziby wielu firm o międzynarodowym znaczeniu.

Tradycyjnie, w łodzi rozwijał się przemysł włókienniczy. Dziś jest to również ważna gałąź gospodarki, jednak nie sposób nie ulec wrażaniu, że Łódź stawia na innowacje – czego doskonałym przykładem jest rozwój branży IT i logistycznej. Jak już powiedzieliśmy, Łódź położona jest na styku ważnych szlaków komunikacyjnych oraz jest doskonale skomunikowana z innymi ważnymi miastami. Dlatego wokół Łodzi znajdziemy wiele przeładowni, magazynów i centrów logistycznych. To hub o ogromnym znaczeniu – zarówno dla Polski, jak i Europy.

Wynajem biura w Łodzi – czy warto?

Ok, czy w takim razie trudno tutaj znaleźć biuro do wynajęcia? Łódź to miasto, które stale się rozwija, dlatego znajdziemy tu wiele obiektów biurowych. To biura znajdujące się zarówno na obrzeżu i w sąsiedztwie ważnych dróg krajowych, jak i w centrum w nowoczesnych biurowcach. Godne polecenia są również obiekty posiadające hale produkcyjne i części biurowe, czyli idealnie dostosowane do prowadzenia w nich przedsiębiorstwa. Możliwości wynajmu powierzchni biurowej w Łodzi są naprawdę szerokie – kolejną kategorią obiektów biurowych są przestrzenie coworkingowe oraz biura w przystosowanych do tego celu budynkach pofabrycznych.

Wiele z Łódzkich obiektów spełnia najwyższe wymogi klasyfikacji BOMA dla obiektów biurowych. To budynki, które w niczym nie ustępują nowoczesnym trójmiejskim, czy warszawskim wieżowcom. Warto jednak dodać, że w mieście nie zabrakło również powierzchni budżetowych. Ceny za metr wynajmu powierzchni biurowej w Łodzi zaczynają się już od około 50 zł/metr kwadratowy. Biorąc pod uwagę jak szerokie perspektywy rozpościera to miasto, uważamy ze tutejsze ceny za wynajem powierzchni biurowej są naprawdę atrakcyjne.