Funkcjonalna aranżacja małego mieszkania. Czy to możliwe?

Funkcjonalna aranżacja małego mieszkania. Czy to możliwe?

Mieszkania, które nie mają zbyt wielkiej powierzchni, wydają się być trudne do zaaranżowania. Niekiedy brakuje miejsca na potrzebne meble i akcesoria, co powoduje frustrację wśród mieszkańców. Jak stworzyć miejsce, które będzie modnie się prezentować? Zobaczcie razem z nami!

Meble do małego mieszkania – na jakich się skupić?

Kawalerki i mieszkania o małym metrażu można z powodzeniem zaaranżować tak, że będą przytulnym gniazdkiem. Wybierając meble do takiego mieszkania, trzeba pamiętać o tym, aby były jak najbardziej funkcjonalne. Świetnie sprawdzają się tu wszelkie rozkładane meble, takie jak ławy czy łóżka. Dzięki temu w ciągu dnia nie zajmują one zbyt wiele miejsca, ale w momencie, gdy zaistnieje taka potrzeba np. w mieszkaniu pojawiają się goście z łatwością można rozłożyć dany mebel. Innym popularnym rozwiązaniem na to, by zaoszczędzić trochę miejsca w mieszkaniu są drzwi łamane. Warszawa to miasto, gdzie znajdziesz ich szeroki wybór. Za ich pomocą można w prosty sposób oddzielić część nocną od dziennej, czy łazienkę lub kuchnię od reszty mieszkania.

Dekoracje w małym mieszkaniu – czy znajdzie się tam dla nich miejsce?

Ozdobione mieszkanie staje się bardziej przytulne i przyjemniejsze w odbiorze. Dzięki stylowym dodatkom w prosty sposób można stworzyć domową atmosferę w mieszkaniu. Aby małe mieszkanie było jeszcze bardziej przytulne warto zdecydować się na dekoracje ścienne. Tynk dekoracyjny użyty na jednej ze ścian będzie doskonałym tłem dla wszystkich obrazów i plakatów, a podświetlony dodatkową listwą LED sam w sobie będzie niesamowitą ozdobą całego domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu już w kilka chwil wszystkie meble i dodatki, które znajdują się w pomieszczeniu nabiorą wyrazu.

Mała łazienka – jak poradzić sobie z jej aranżacją?

W niewielkiej łazience trzeba wykorzystać dostępną przestrzeń do maksimum. Dzięki temu bez problemu można znaleźć miejsce na wszystkie rzeczy pierwszej potrzeby. Wąskie szafki, a także te wiszące to doskonały wybór, który pomoże najlepiej wykorzystać tę przestrzeń. Niezbędne dodatki warto wybrać w neutralnym kolorze, by optycznie nie zmniejszyć tego wnętrza. Nowoczesne lustra do łazienki będą rozwiązaniem na miarę potrzeb każdego domownika. Bez problemu można znaleźć takie, które będzie dobrze prezentować się z innymi meblami i dodatkami, które znajdą się w przestrzeni łazienki. W tych pomieszczeniach najlepiej jest zdecydować się również na kabinę prysznicową zamiast wanny, aby dodatkowo zyskać więcej miejsca do przechowywania.