Co możesz zrobić, by tanim kosztem odnowić mieszkanie?

Co możesz zrobić, by tanim kosztem odnowić mieszkanie?

Uważasz, że wygląd Twojego mieszkania pozostawia wiele do życzenia? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – jego odnowienie wcale nie musi być pracochłonne i kosztowne. Wystarczy, że zmienisz zaledwie kilka szczegółów, a Twój kącik do życia zyska całkiem nowego charakteru.

Stare grzejniki? Odnów je samodzielnie!

Grzejniki to jedne z elementów wyposażenia, na które rzadko zwraca się większą uwagę. Niestety, z czasem mogą stracić swój blask i nienaganny wygląd. Wcale jednak nie musisz wydawać pieniędzy na nowe modele! Zamiast tego – spróbuj odnowić te, które już posiadasz. Po pierwsze – musisz dokładnie oczyścić grzejniki z różnego rodzaju zabrudzeń, korozji i odpadającej farby. Następnie wykorzystaj farby antykorozyjne, aby pomalować ich powierzchnię na dowolny, wybrany przez ciebie kolor. To niedrogi i bardzo prosty sposób na poprawę estetyki wnętrza. Jeśli Twoje grzejniki wyglądają naprawdę źle, możesz rozważyć zakup specjalnych osłon. Dzięki szerokiemu wyborowi wzorów bez problemu dopasujesz je do ogólnego wystroju pomieszczenia.

Wymień lub odśwież drzwi do mieszkania

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że drzwi do mieszkania są bardzo istotnym elementem wystroju wnętrza. To w końcu pierwsze, co widzą odwiedzający Cię goście. Jeśli Twoje drzwi nie pasują do nowego wystroju wnętrza, bądź też są stare i zniszczone, możesz je odnowić. Czasem wystarczy zwykła zmiana koloru, by drzwi zaczęły wyglądać jak nowe. Pamiętaj o tym, by wybrać farbę odporną na wilgoć, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Może być tak, że w przypadku bardzo zniszczonych drzwi, renowacja będzie zwyczajnie nieopłacalna. W takiej sytuacji rozważ ich wymianę.

Zadbaj o przytulne tekstylia

Dekoratorzy wnętrz zgodnie twierdzą, że tekstylia są kluczowym elementem wystroju wnętrza. Wystarczy ich wymiana, aby diametralnie odmienić atmosferę panującą w pomieszczeniach. Chcesz odnowić swoje mieszkanie tanim kosztem? Zacznij od zmiany zasłon, poduszek, firanek czy obrusów. Wybierz tkaniny w modnych, odświeżających kolorach. Tekstylia są stosunkowo niedrogie, jednak mogą nadać wnętrzu całkiem nowego charakteru. Rozważ także wymianę pościeli w sypialni na popularną obecnie pościel z jerseyu – koniecznie w takim wzorze, jaki najbardziej Ci odpowiada. Kolejnym krokiem w odświeżeniu wyglądu Twojego mieszkania może być zakup nowego chodnika lub dywanu. Dzięki niemu łatwo stworzysz przytulny klimat w swoim gniazdku. Jak widzisz – wcale nie trzeba wydawać fortuny, by odnowić mieszkanie. Czasem wystarczy zmiana zaledwie kilku drobiazgów, by uzyskać oszałamiający efekt.